Rok 2020 w DoxyChain

DoxyChain
3 min readFeb 5, 2021

#LetterFromTheCEO

Od września 2019 roku mam przyjemność pełnić funkcję prezesa spółki DoxyChain, która tworzy innowacyjną platformę do zarządzania cyfrowymi dokumentami. Dzisiaj, podsumowując ostatnie 12 miesięcy, jestem dumny z tego co dotychczas osiągnęliśmy oraz jak zaplanowaliśmy rozwój naszej spółki oraz produktów na najbliższe lata.

Podsumowanie

Rok 2020 był rokiem ciężkim, wymagającym szczególnych zachowań, wielu ograniczeń i wyrzeczeń. Rok 2020 to wreszcie rok zmian — transformacji rynku, zmiany sposobu prowadzenia biznesu jak i samych nas.

Jest to czas, kiedy zrozumieliśmy jaki jest prawdziwy potencjał naszego biznesu oraz konieczność cyfryzacji. W DoxyChain wierzymy, że absolutnie każdy zasługuje na to aby w łatwy oraz intuicyjny sposób mógł zarządzać swoimi dokumentami z dowolnego miejsca na świecie.

Co się działo w DoxyChain 2020 roku:

  • inwestycja naszego Anioła Biznesu Jacek Bajorek, która umożliwiła nam ciągły rozwój spółki,
  • poszerzyliśmy zespół o kolejne 8 utalentowanych osób (bardzo Wam dziękuję za wsparcie i tytaniczną pracę),
  • 2020 rok zaczęliśmy od spotkania z Ministrem Cyfryzacji Panem Markiem Zagórskim po zwycięstwie Hackathonu jeszcze w 2019 a zakończyliśmy w na drugim miejscu wśród topowych blockchainowych startupów w German Blockchain Awards organizowanym przez BLOCKROCKET,
  • udało nam się nawiązać partnerstwa z czołowymi międzynarodowymi firmami oraz stowarzyszeniami na terenie Unii Europejskiej,
  • mieliśmy możliwość prezentowania naszego rozwiązania na dużych międzynarodowych konferencjach, m.in w Singapururze, Barcelonie, Londynie, USA czy na @Crypto Assets Conference we Frankfurcie,
  • nawiązaliśmy też relacje i partnerstwa z akceleratorami z Estonii, UK, USA, Kataru i Singapuru.

Dziękuję

W tym miejscu należy dodać, że nie bylibyśmy tutaj dziś gdzie jesteśmy gdyby nie wsparcie takich ekspertów jak: mecenas Krzystof Wojdyło, który pomagał nam ułożyć nasza technologię blockchain, tak aby rzeczywiście stała się przełomowa w świecie zarządzania dokumentami, Gregowi Albrechtowi, który pojawił się w idealnym momencie i pomógł nam nakreslić odpowiednie priorytety dla rozwoju Doxy, Marcinowi Zrędzie za to, że jest z nami od początku Global Legal Hackathon i wspiera nas cały czas w rozwoju, Tomaszowi Turczynowiczowi, który był dla mnie osobiście mentorem i pozwalał mi się potykać, na tyle bezpiecznie, abym się nauczył, ale nie wywrócił oraz Wojciech Sroka, cichemu bohaterowi DoxyChain, gdyby nie Wojciech, nie wiem kto mógłby tak zaplanować produkt i kto z marzeń i wizji systemu do zarządzania dokumentami na blockchainie ukroił idealny produkt dla klienta.

Dziękuję również Łukaszowi Szternowi oraz całemu zespołowi PW CZIiTT, który zadbał o to, abyśmy mieli wszystko to co startup na początkowej fazie potrzebuje.

Wnioski

Bez goryczy słodycz nie ma smaku, rok 2020 był rokiem, kiedy w DoxyChain zbieraliśmy rundę pre-seed i pomimo propozycji ze stron kilku funduszy, satysfakcjonującej dla nas wyceny oraz warunków, finalnie nie udało znaleźć nam się funduszu, z którym długoterminowo chcieliśmy wiązać przyszłość.

Z perspektywy czasu widzę, że była to dla mnie osobiście ogromna lekcja. Odbywając kilkadziesiąt rozmów z funduszami z regionu CEE przez 3 miesiące, podczas których każdy z funduszy zasadniczo zwracał uwagę na inne aspekty, niekiedy na pytanie ze strony VC odpowiadałem długa ciszą. Niemniej to pozwoliło mi niesamowicie umocnić wizję, liczby oraz strategię wzrostu spółki DoxyChain.

Jestem ogromnie wdzięczny, że DoxyChain ma w zespole doświadczonego anioła biznesu, dzięki któremu nie przestaliśmy działać ani na chwilę, a w listopadzie i grudniu 2020 za sprawą międzynarodowych wystąpień fundusze same zaczęły pytać o kolejną rundę inwestycyjną DoxyChain.

Zasadniczo szczęście w nieszczęściu, wyciągnęliśmy z tego lekcje — skoncentrowaliśmy się na produkcie i użytkownikach #fastToMarket.

Z czym dokładnie wyjdzie DoxyChain na rynek w lutym i czemu odważnie mówimy, że dokonamy rewolucji w sposobie zarządzania dokumentami, dowiecie się w naszym #Manifesto, jeszcze w tym miesiącu.

Ogromnie dziękuję każdemu członkowi, partnerowi i obserwatorowi DoxyChain. Razem tworzymy #newnormal.

P.S. nie mogę doczekać się grudnia 2021 roku, kiedy będę mógł podzielić się przed Wami kolejnymi sukcesami DoxyChain.

#DoxyChain #summary #digitaldocuments #blockchain #lecimy

--

--

DoxyChain

A solution for documents #digitisation and management backed by #blockchain technology and electronic #signatures.